FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Fotokronika

Dyrekcja i uczniowie Gimnazjum nr 2 - Parada Niepodległości 2010 r.

Bal III klas

Pożegnalny bal gimnazjalny 2008 rozpoczął się tradycyjnie polonezem, zatańczonym z powagą i wdziękiem. Po części oficjalnej przyszła pora na poczęstunek i wspólną zabawę nauczycieli i uczniów przy rytmicznej muzyce. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć gimnazjalistów wspaniale prezentujących się w odświętnych strojach. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Dzień talentów

Podczas Dnia Talentów, który odbył się w naszym gimnazjum 13 czerwca 2008 roku, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie i inne. Wszystkich oceniało jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor oraz publiczność złożona ze wszystkich uczniów szkoły.

Wycieczka do Paryża

W kwietniu 2008 roku uczniowie klas pierwszych udali się do Francji. W kulturalnej stolicy świata zwiedzili między innymi takie zabytki jak: Luwr, muzeum Orsay, katedra Notre Dame, bazylika Sacre-Coeur. Gimnazjaliści podziwiali panoramę Paryża z wieży Eiffla, odbyli rejs po Sekwanie, przeszli pod łukiem Triumfalnym, spacerowali wśród uliczek cudownej dzielnicy Montmartre, zachwycali się wspaniałością Wersalu i bawili się w bajkowym parku Asterixa. Uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Kontakt ze Szwecją

W ostatnich dniach września 2006 roku odwiedzili nas Szwedzi ze współpracującej z nami szkoły w Rodeby. Zorganizowaliśmy dla naszych gości zwiedzanie najstarszego skansenu w Polsce we Wdzydzach Kiszewskich . Tam wspólnie podziwialiśmy zabytki ludowej architektury i wzbogacaliśmy wiedzę o kulturze kaszubskiej. Wybraliśmy się także do helskiego fokarium, w którym największą atrakcją było przyglądanie się karmieniu przesympatycznych fok, żyjących w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego.

Dzień integracyjny pierwszaka

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły nowa dyrekcja – p. Lidia Kalinowska oraz p. Elżbieta Twardowska we współpracy z Radą Rodziców zorganizowały Dzień Integracyjny Dla Pierwszaka. Instruktorzy z Akademii Przygoda przygotowali bogaty program zajęć integracyjnych w terenie. 15 września 2006 roku pierwszoklasiści pod opieką instruktorów i wychowawców spędzili parę godzin w pobliskim lesie. Uczniowie musieli wykonać szereg zadań, dzięki którym uczniowie lepiej się poznali i nawiązali kontakt z nowym wychowawcą. Przyjaznej atmosferze sprzyjała słoneczna pogoda. Wielką nagrodą po leśnych trudach był wspólny posiłek – tradycyjny bigos – podany w plenerze oraz obserwacje astronomiczne. Ksiądz Adam Malinowski, opiekun szkolnego koła astronomicznego, umożliwił wszystkim zainteresowanym obserwację Słońca przez teleskop. To była udana impreza!!! Pozostali uczniowie naszej szkoły w tym samym czasie brali udział w akcji Sprzątanie Świata. Uczestnictwo w ekologicznej akcji stanowi tradycję naszej szkoły.

Powrót do strony głównej >>

Serwis komputerowy | LabLogic Consulting